Power Vet

DZIEŃ HISZPAŃSKI, CZYLI PODSUMOWANIE PIERWSZEJ CZĘŚCI PROJEKTU „STAŻ W ZAKŁADACH GASTRONOMICZNYCH I SALONACH FRYZJERSKICH HISZPANII POCZĄTKIEM MOJEJ KARIERY ZAWODOWEJ”

16 września 2016 r. został zorganizowany w naszej szkole Dzień Hiszpański. Wydarzenie to było podsumowaniem pierwszego etapu projektu edukacyjnego ,,Staż w zakładach gastronomicznych i salonach fryzjerskich Hiszpanii początkiem mojej kariery zawodowej”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) oraz współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Spotkanie rozpoczął dyrektor i zarazem koordynator tego projektu p. Dariusz Grzesik, który przywitał gości: p. wicestarostę Adama Mickiewicza, emerytowanych dyrektorów naszej szkoły p. Jerzego Kowalskiego i p. Zbyszko Szmaja, radnego powiatowego p. Maksymiliana Ptaka, skarbnika powiatu p. Czesława Mitmańskiego, przedstawicieli lokalnych zakładów gastronomicznych, nauczycieli oraz zgromadzonych uczniów. Następnie dyrektor przedstawił główne założenia i najważniejsze informacje dotyczące projektu. Dzięki tej inicjatywie grupa uczniów z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych odbyła w kwietniu b.r. miesięczne praktyki zawodowe w przepięknej hiszpańskiej Granadzie. Głównym celem tego wyjazdu było zdobycie międzynarodowego doświadczenia zawodowego, kształcenie otwartości i wrażliwości na inne kultury oraz rozwijanie umiejętności adaptowania się do warunków życia i pracy w innych krajach europejskich. Następnie głos zabrali uczestnicy praktyki w Hiszpanii, którzy w formie prezentacji przedstawili swoje wspomnienia z pobytu – miejsca pracy, przygotowywane potrawy oraz obiekty, które odwiedzili, m.in. kompleks pałacowo-ogrodowy Alhambra, a także Parque de la Ciencias – interaktywny park rozrywki. Kolejnym punktem wydarzenia było przekazanie na ręce dyr. Grzesika opracowanej przez młodzież książki kucharskiej ,,Kuchnia hiszpańska”. Szczególne zainteresowanie wśród zaproszonych osób wzbudził krótki film z pobytu w Granadzie przygotowany przez uczniów. Młodzież otrzymała również certyfikaty dokumentujące odbycie praktyki zawodowej. 
Główną atrakcją Dnia Hiszpańskiego okazała się niewątpliwie degustacja potraw przygotowanych przez uczestników projektu pod czujnym okiem nauczycielki przedmiotów gastronomicznych p. Aleksandrę Morek. Wśród tradycyjnych hiszpańskich smakołyków serwowanych podczas spotkania znalazły się m.in. paella, gazpacho, tortilla de patatas, pinchitos, crepsy, churros i wiele innych. W tej edycji praktyk udział wzięli następujący uczniowie: Beata Duda, Katarzyna Anna Korpys , Martyna Łacina, Ilona Jarosik , Aneta Kleszcz, Lorina Wiktoria Langner,Kornelia Furmaniak, Sandra Mielcarek, Aneta Kempa, Karolina Panfil, Julia Szuleta, Anna Filipiak , Wioleta Modrzyńska, Magdalena Kapała, Kamil Piędzioch i Julita Wasilewska. Opiekunkami grupy były p. Aleksandra Morek i p. Monika Skowrońska. Już niebawem w ramach tego samego projektu wyjedzie na praktyki do Granady kolejna grupa młodzieży i mamy pewność, że przed nimi mnóstwo pozytywnych wrażeń.