Power Vet

Gastronomicy z naszej szkoły uczą się i pracują w Hiszpanii

W  kwietniu grupa uczniów z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych z naszej szkoły wyjechała na miesięczną praktykę w ramach programu Erasmus +.

W czasie tego pobytu praktykanci nie tylko pracują, ale również zwiedzają ten piękny i słoneczny kraj. Ponieważ miejscem ich praktyk są renomowane restauracje, uczniowie uczą się  pod nadzorem hiszpańskich mistrzów przyrządzać typowe dla tego kraju potrawy, oprócz tego poznają język hiszpański, co ułatwia im lepsze komunikowanie się ze współpracownikami. W wolnych chwilach zwiedzają  Granadę, o czym opowie nam jedna z uczestniczek - Aneta Kempa: Sobota była dniem wolnym dla nas wszystkich, więc wyruszyliśmy całą grupą wraz z nauczycielami do Centrum Nauki. Na początku udaliśmy się do planetarium na półgodzinny pokaz. Następnie przeszliśmy do pawilonu, w którym mogliśmy zobaczyć jak i z czego jest zbudowane ludzkie ciało, potem zwiedzaliśmy wystawę, której tematem przewodnim były katastrofy i kataklizmy. Pani przewodnik opowiadała nam o wszystkich kataklizmach oraz jak może do nich dojść lub jakie czynniki mogą je spowodować. Kolejnym punktem wycieczki było pomieszczenie z motylami, gdzie widzieliśmy wiele okazów tych owadów. Później urządziliśmy sobie spacer ulicami Granady. Ogromne wrażenie na ostrzeszowskich gastronomikach zrobiła Alhambra, warowny zespół pałacowy zbudowany w XIII w. - arcydzieło architektury arabskiej w Hiszpanii, które cechuje  niezwykłe bogactwo dekoracji wnętrz, m.in. arkadowe galerie kolumnowe, stalaktytowe sklepienia, ściany wykładane płytkami azulejos i barwnymi stiukami oraz malowidła ścienne. Przed uczestnikami praktyk jeszcze tydzień pracy, ale już możemy założyć, że wspomnienia z pobytu w Granadzie pozostaną na długo w ich pamięci.