Power Vet

NASI GASTRONOMICY I FRYZJERZY WYJADĄ NA PRAKTYKI ZAWODOWE DO HISZPANII:)

Już za kilka miesięcy grupa 16 uczniów klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych wraz z dwoma opiekunami wyjedzie do Hiszpanii na 4-tygodniowe praktyki zawodowe. Jest to możliwe  dzięki projektowi "Staż w zakładach gastronomicznych i salonach fryzjerskich Hiszpanii początkiem mojej kariery zawodowej" realizowanemu w ramach programu edukacyjnego Erasmus +.

 

Projekt   ten obejmie  swoim działaniem nie tylko uczniów klas  Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, ale również Technikum Usług Fryzjerskich, którzy wyjadą do Hiszpanii w roku szkolnym 2016/2017

Głównym celem projektu jest umożliwienie uczniom zapoznania się z międzynarodowym rynkiem pracy i  kulturą Hiszpanii. Dzięki praktykom nasza młodzież nabędzie dodatkowe  kwalifikacje i doświadczenia  zawodowe, ułatwiające, po ukończeniu nauki, zdobycie ciekawej pracy w kraju lub poza jego granicami. Uczestnicy praktyk będą mogli  poznać  specyfikę nowego rynku pracy i przepisów nim rządzących.  Uczniowie  będą realizowali program szkolenia w restauracjach i salonach fryzjerskich Granady w Hiszpanii o wysokim i bardzo wysokim standardzie świadczonych usług. W czasie wolnym uczestnicy projektu będą zwiedzali najciekawsze miejsca tego zakątka Hiszpanii. Na realizację projektu pozyskano środki w wysokości  386 749 zł. Autorem projektu jest  p. Dariusz Grzesik. Przypominamy, że tego typu wyjazdy do Hiszpanii nie są w naszej szkole nowością, w 2013 roku praktyki zawodowe w Hiszpanii odbywali uczniowie Technikum Hotelarskiego i Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.