Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/wabp/domains/zs1ostrzeszow.pl/public_html/templates/untitled_160130_1_5/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

RELACJA Z WIZYTY W PISKU

Super User

W dniach 08.10-13.10.2012 grupa młodzieży z Zespołu Szkół Nr 1 w Ostrzeszowie przebywała z wizytą w czeskim mieście Pisek . Była to kolejna wymiana młodzieży w ramach projektu „Comenius”. Do Piseka zjechała się partnerska młodzież z Niemiec, Austrii, Polski i Czech.

Przez tydzień 7 uczniów z naszej szkoły brało udział w zajęciach specjalnie dla nich przygotowanych. Mogli oni zapoznać się z czeskim systemem szkolnictwa, obejrzeć szkołę czeskich kolegów, poznać zasady gry w golfa. W kolejnym dniu zostali oni przywitani w Ratuszu przez Burmistrza miasta, a następnie wzięli udział w warsztatach dotyczących życia i twórczości czeskiego kompozytora Bedricha Smetany. Najwięcej wrażeń dostarczyła nauka polki, czeskiego tańca. Innymi atrakcjami były: wędrówka po okolicy, wspinanie się na ścianie wspinaczkowej, gotowanie regionalnych potraw, zwiedzanie zamków Hluboka i Cesky Krumlov. Wizytę zakończyła wspólna kolacja, na której popłynęły łzy, ponieważ tydzień wystarczył, żeby zawiązały się nowe znajomości, przyjaźnie, sympatie. Młodzież wróciła zadowolona, z bagażem nowych doświadczeń. Na pewno długo będzie wspominać pobyt w Pisku.