Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/wabp/domains/zs1ostrzeszow.pl/public_html/templates/untitled_160130_1_5/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

GASTRONOMICY I EKONOMIŚCI Z ZESPOŁU SZKÓŁ NR 1 W OSTRZESZOWIE NAJLEPSI W POLSCE!

Super User

DSC00254ZS nr1 cW dniu 15 stycznia br. ukazał się prestiżowy Ogólnopolski Ranking Techników 2014 organizowany po raz szesnasty przez "Rzeczpospolitą" i "Perspektywy". Zgodnie z postanowieniem Kapituły rankingu, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów.

Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, oraz wyniki egzaminu zawodowego. Do sporządzenia rankingu wykorzystano również dane ze źródeł zewnętrznych wobec ocenianych szkół: protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur oraz egzaminów zawodowych i System Informacji Oświatowej.

Z przyjemnością informujemy, że Zespół Szkół Nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie znalazł się na 229 miejscu w Polsce (na blisko 1900 badanych szkół), w województwie wielkopolskim ostrzeszowska szkoła zajęła 18 miejsce. Największym jednak powodem do dumy dyrekcji, grona pedagogicznego oraz uczniów są wyniki z egzaminów zawodowych, na wszystkie technika badane w kraju Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego z ZS Nr 1 zajęło PIERWSZE MIEJSCE w Polsce, a Technikum Ekonomiczne z ZS Nr 1 znalazło się na TRZECIM MIEJSCU w kraju ( o kolejności czołowych miejsc w przypadku tego zawodu decydowała ilość osób kończących w danej szkole ten kierunek) ! Należy zaznaczyć, że nie tylko te dwa zawody uzyskały 100-procentową zdawalność w poprzednim roku szkolnym, takim wynikiem w Zespole Szkół Nr 1 może się również pochwalić Technikum Urządzeń Sanitarnych oraz Technikum Technologii Drewna, które uzyskało po raz piąty 100-procentową zdawalność egzaminów zawodowych, ale niestety z powodu zbyt małej ilości absolwentów ( poniżej15-tu) nie mogły być uwzględnione w powyższym rankingu. Warto zaznaczyć, że w przypadku Zespołu Szkół Nr 1 możemy mówić o progresji w efektach nauczania: w 2012 roku szkoła zajęła 250 miejsce w kraju, w roku 2013 z kolei uplasowała się na 240-tej pozycji, a w tym roku na 229. Za te osiągnięcia szkoła została odznaczona przez kapitułę Ogólnopolskiego Rankingu Techników Brązowym Laurem i uhonorowana tytułem „BRĄZOWEJ SZKOŁY 2014”.