Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/wabp/domains/zs1ostrzeszow.pl/public_html/templates/untitled_160130_1_5/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Bieg Erasmusa na medal

ZS nr1

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich od wielu lat uczestniczy w zagranicznych projektach, finansowanych ze środków Unii Europejskiej. Od 2014 nasza placówka, jako beneficjent, bierze udział w projektach w ramach programu Erasmus+. Program ten umożliwia zagraniczne mobilności w dziedzinie edukacji szkolnej, szkoleń zawodowych oraz aktywności sportowej. Dzięki aktywnemu uczestnictwu w tym programie, setki naszych uczniów wzięło udział w praktykach zawodowych w takich krajach jak chociażby Anglia, Włochy, Hiszpania czy Grecja. Podczas tych wyjazdów uczniowie w wydatny sposób podnoszą kompetencje zawodowe, umiejętności językowe oraz nabywają cenne doświadczenia . W 2021 roku planowana jest kolejna edycja zagranicznych praktyk, na które z niecierpliwością czeka już spora grupa uczniów.

 

Jedną z corocznych imprez organizowanych w ramach programu Erasmus + jest Bieg Erasmusa. W 2020 roku zorganizowana została już czwarta edycja, która odbyła się w dniach 15-17 października. Naszą szkołę reprezentował czteroosobowy zespół ,,Trota biega” w składzie: Szymon Bodura, Mikołaj Gretkiewicz, Kamil Kauka oraz Wojciech Kozłowski. Celem drużyny było przebiec jak największą ilość kilometrów w ciągu 60-minut. Na miejsce sportowej rywalizacji wybrano bieżni ę OSIR w Ostrzeszowie. Każdy z zawodników dokumentował odległości swoich tras za pomocą darmowej aplikacji Endomondo. Nasza drużyna „Trota Biega” uzyskała wynik 17,85 km. Świetny rezultat sprawił, że nasz zespół zdobył 2️⃣ miejsce wśród szkół ponadpodstawowych oraz 3️⃣ miejsce w klasyfikacji generalnej wszystkich drużyn. Dzięki udziałowi w biegu do szkoły trafił przydatny sprzęt sportowy, a zawodnicy zostali obdarowani pamiątkowymi suwenirami. Uczestników Biegu wytypował pan Dawid Sobieraj, który przygotował zawodników do sztafety, natomiast panowie Radosław Gruszka i Jarosław Krzywaźnia udzielili wsparcia logistycznego oraz technicznego podczas samego biegu.122147417 403237517745861 323362357193887645 o