Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/wabp/domains/zs1ostrzeszow.pl/public_html/templates/untitled_160130_1_5/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Dni fryzjera 14-15 września w Zespole Szkół Nr 1 w Ostrzeszowie

Monika Bluz

„Dni fryzjera” to branżowe wydarzenie dla nauczycieli i uczniów 8 klas, młodzieży z 4 klas branżowej szkoły uczącej się w zawodzie fryzjer i z 4 klas technikum usług fryzjerskich, Zespołu Szkół nr 1 w Ostrzeszowie.

Ćwiczenia w zdobywaniu fryzjerskiego fachu odbywają się w dwóch szkolnych pracowniach, które w tym roku, dzięki przystąpieniu szkoły do projektu WRPO „Atrakcyjne kształcenie zawodowe w Ostrzeszowie” doposażone zostały w kwocie 60.648 zł
Zbliżające się obchody 100-lecia naszej szkoły zmotywowały nas do rozwoju naszej pracowni fryzjerskiej. Pracownie wzbogaciły się onowe pomoce dydaktyczne,narzędzia,przybory, specjalistyczną aparaturę (np. peruki, książki instruktażowe,płyty DVD, skrypty opisujące typu urody, główki treningowe, 4 ramy kolorystyczne do analizy kolorystycznej, chust garderobianych, hoker, nożyczki klasyczne i specjalistyczne, suszarki do włosów ręczne i hełmowe, aparat do dezynfekcji, promienniki ciepła, słany, maszynki do strzyżenia, zestawy grzebieni, szczotek, klipsów, telewizor, laptop, rzutnik itd.) oraz sprzęt informatyczny.
W zakresie wspomnianej wyżej dotacji (kwota: 111.880) uczniowie korzystają również ze szkoleńzewnętrznych prowadzonych przez firmę edukacyjną info Biz Profesjonalna Edukacja instruktora p. Piotra Dołżyca oraz szkoleń wewnętrznych prowadzonych przez p. Monikę Bluz. Uzyskane przez uczniów kwalifikacje i kompetencje z pewnością wpłyną na wysoką zdawalność egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe, ale również w przyszłości zwiększą ich szanse na zatrudnienie.
W ramach projektu, oprócz szkoleń,23 uczniów technikum usług fryzjerskich skorzystało z miesięcznego płatnego stażu zawodowegoumożliwiającego uzyskanie i zdobycie kompetencji i kwalifikacji zawodowych w Salonach Fryzjerskich na rynku lokalnym (kwota: 46.656.)
Kadra nauczycielska brała udział w szkoleniach fryzjerskich prowadzonych przez Akademię Pivot PointInternational w Mikołowie,zajęcia z geometrii strzyżeń, kreatywnych technik koloryzacji czy upięć art libres koncentrowały się w 100 % na rozwoju umiejętności i wiedzyinstruktorów zawodu, co przełożyło się na podniesienie dodatkowych kwalifikacji i kompetencji zawodowych (kwota: 17.440.).
Kolejnym projektem realizowanym w szkole był projekt ,,Moje doświadczenie zawodowe kluczem do sukcesu", który umożliwił uczniom naszej szkoły skorzystanie z zagranicznych praktyk, których celem jest nabycie nowych kompetencji zawodowych, a także podniesienie umiejętności kulturowych i społecznych.119683657 3309870032429853 347205879116169125 o