Komunikat Dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Ostrzeszowie

ZS nr 1

Na podstawie ogłoszonych dzisiaj decyzji Rządu RP informuję, że:

  • Wszystkie szkoły, również nasza, pozostają zamknięte
    do niedzieli 26 kwietnia 2020 r. Do tego czasu – tak jak dotychczas – placówki mają obowiązek prowadzić nauczanie zdalne.
  • Matury zostaną przełożone. Odbędą się najwcześniej
    w czerwcu. Jednak o konkretnych terminach MEN poinformuje co najmniej 3 tygodnie przed datą egzaminów.
  • Jak wynika z wypowiedzi Ministra Edukacji Narodowej klasyfikacja klas IV Technikum odbędzie się zgodnie z ustalonym terminem. Na pewno nie odbędzie się  planowane na 24 kwietnia 2020 r. uroczyste zakończenie nauki klas IV naszego Technikum.

Korzystając z okazji chciałbym bardzo podziękować wszystkim nauczycielom, uczniom, rodzicom, pracownikom i całej społeczności naszego Zespołu Szkół Nr 1 w Ostrzeszowie za wielkie zaangażowanie jakie wkładacie Państwo w realizację zadań związanych z kształceniem na odległość i funkcjonowaniem szkoły w tym wyjątkowo trudnym okresie. Dziękuję bardzo za wytrwałość, wzajemne zrozumienie i wsparcie. Przepraszam za ewentualne niedociągnięcia. Dzięki Waszym sugestiom  i temu, że właściwie komunikujemy się i rozmawiamy ze sobą możemy doskonalić ten sposób realizacji zadań szkoły i być w tej naszej izolacji wspólnotą.

Życzę wszystkim, abyśmy w zdrowiu i w poczuciu odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych mogli przeżyć zbliżające się Święta Wielkiej Nocy i abyśmy możliwie szybko mogli zobaczyć się w murach naszego „Trociniak”. Tęsknimy za Wami.

Dariusz Grzesik – dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie