SPORTOWE PODSUMOWANIE WRZEŚNIA: TRADYCYJNIE MOCNY START NASZYCH LEKKOATLETÓW!

Dawid Sobieraj

Nasi lekkoatleci rok szkolny rozpoczęli od mocnego uderzenia! 6 medali i zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej podczas Mistrzostw Wielkopolski LZS w Lekkoatletyce.
Indywidualnie na podium stanęli:
Złote medale:
Szymon Bodura 1500m
Katarzyna Janus rzut dyskiem
Srebrne medale:
Kamil Kryś 100m
Mateusz Plesner rzut dyskiem
4x100m dziewcząt,

w której wystąpiła Wiktoria Janowska
Brązowe medale:
Adam Misiak rzut oszczepem
Bartosz Skorupa pchnięcie kulą
W klasyfikacji powiatów nasz powiat uplasował się na drugiej pozycji, co pokazuje bardzo dobrą współpracę ZS Nr 1 w Ostrzeszowie z klubem LKS „ORKAN” Ostrzeszów.
Zawodnicy startowali pod okiem trenerów szkolnych i klubowych p. Anny Jędrzejewskiej i p. Dawida Sobieraja.

Następny startem naszych lekkoatletów były Mistrzostwa Wielkopolski SZS w Biegach Ulicznych, które odbyły się na malowniczej Poznańskiej Malcie. Tam na 3 miejscu podium w klasyfikacji drużynowej stanęły dziewczęta w składzie:
Martyna Lubojańska, Martyna Wróbel, Aleksandra Duryń, Klaudia Roszykiewicz, Julia Rachuta i Wiktoria Janowska!
Chłopcy natomiast drużynowo wywalczyli wicemistrzostwo Wielkopolski, wystartowali w składzie:
Szymon Bodura, Jan Lipiński, Mikołaj Dembny, Piotr Tomalak, Kamil Kałka, Marek Gandecki
Indywidualnie wicemistrzem Wielkopolski został nasz etatowy medalista Szymon Bodura.
Następną imprezą w jakiej wzięli udział nasi lekkoatleci był Mityng Lekkoatletyczny rozegrany w Blankemburgu (Niemcy). Tam nasi mimo zbliżającego się końca sezonu błysnęli forma i systematycznie stawali na podium. A ZS Nr 1 reprezentowali Aurelia Tomaszewska, Kamil Kryś i Mateusz Plesner.

Wszystkie sukcesy naszych bohaterów zostały podsumowane na spotkaniu, które odbyło się w gabinecie dyrektora p. Dariusza Grzesika.