II POWIATOWE ROZGRYWKI JĘZYKOWE DLA UCZNIÓW KLAS TRZECICH GIMNAZJUM ORAZ ÓSMYCH KLAS SZKOŁY PODSTAWOWEJ "SCRABBLE AUF DEUTSCH”

Marzena Kałużna

29 marca 2019 w auli Zespołu Szkół Nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie odbyły się II Powiatowe Rozgrywki Scrabble dla uczniów klas trzecich Gimnazjum oraz ósmych klas Szkoły Podstawowej „Scrabble aufDeutsch”, zorganizowane przez p. Marzenę Kałużną i p. Agnieszkę Kasprzak – nauczycielki języka niemieckiego w w/w szkole.

 

Do konkursu przystąpili uczniowie w dwuosobowych drużynach  z czterech oddziałów gimnazjalnych oraz z pięciu klas ósmych szkół podstawowych powiatu ostrzeszowskiego, które dzielnie walczyły o puchar i tytuł Scrabblemeister 2019/ Mistrza Scrabbli 2019. Podczas emocjonujących zmagań rozegrano na zielonych planszach po cztery turniejowe konkurencje, w myśl zasady każda drużyna gra z każdą , zsumowano punkty i wyłoniono zwycięzców.

Wśród klas gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęły: Oliwia Kowalczyk i Wiktoria Migasiewicz ze Szkoły Podstawowej w Kraszewicach ( opiekun p. Ewa Nowicka), na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Kobylej Góry w składzie: Wiktoria Bochen i Julia Adamska (opiekun p. Ela Moch), III miejsce wywalczyły Marlena Smug i Olga Kosmala ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Ostrzeszowie (opiekun p. Gabriela Kuchta). Tuż za podium stanęła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Ostrzeszowie, Dagmara Sowizdrzał i Krystian Fras (opiekun p. Monika Szczap).

 Najlepszą drużyną wśród klas ósmych okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Parzynowie w składzie: Rafael Góra i Natalia Łukaszewicz (opiekun p. Ela Moch). Drugie miejsce zajęli Kacper Stempin i Łukasz Janicki z Zespołu Szkolno –Przedszkolnego w Rojowie (opiekun p. Aneta Szmaj), na trzecim zaś miejscu znalazła się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Doruchowie w składzie: Agata Braun i Wiktoria Elsner (opiekun p. Marta Wolniak Karbowska).

Wszyscy uczestnicy otrzymali cenne nagrody, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie i Dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 p. Dariusza Grzesika.

Laureatom i opiekunom gratulujemy wspaniałych wyników, dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy do kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku.