SUKCES BUDOWLAŃCÓW Z ZESPOŁU SZKÓŁ NR 1 W ETAPIE OKRĘGOWYM XXXII OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI BUDOWLANYCH!

Bożena Mierniczak

28 marca br. w Zespole Szkół Nr 1 im. Powstańców Wlkp. w Ostrzeszowie miała miejsce niezwykła uroczystość – podsumowanie etapu okręgowego XXXII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.
Uroczystość swoją obecnością zaszczycili:
• Adam Mickiewicz – kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym,
• Krystyna Pastusiak – członek Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy i
Umiejętności Budowlanych,
• Danuta Grzegorek oraz Piotr Parkitny – członkowie Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Wieluniu,
• Jerzy Kowalski i Zbyszko Szmaj – emerytowani Dyrektorzy Zespołu Szkół nr 1.

Podsumowanie miało miejsce w Zespole Szkół Nr 1, gdyż grupa uczniów Technikum Budowlanego 2 marca w Wieluniu w etapie okręgowym olimpiady zdobyła drużynowo 1. miejsce !!!
Zespół Szkół Nr 1 w Wieluniu reprezentowali uczniowie IV klasy technikum budowlanego:
Krystian Mazur
Mateusz Witkowski
Dominik Łakomy
Oskar Mikołajczyk
Bartosz Zadka
Szymon Komarzański
Warto dodać, że również w roku ubiegłym zajęliśmy drużynowo 1. miejsce.
Uroczystość była niezwykła z dwóch powodów. Po pierwsze, tak jak to zostało wspomniane wcześniej, uczniowie wywalczyli drużynowo zwycięstwo, a po drugie Krystian Mazur, który już w roku ubiegłym został laureatem olimpiady, w tym roku zajął I miejsce indywidualnie.
Krystian Mazur i Mateusz Witkowski zostali zakwalifikowani do etapu centralnego i w związku z tym otrzymali nagrody i dyplomy ufundowane przez Łódzką Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa.
Natomiast nasza zwycięska drużyna otrzymała bony podarunkowe ufundowane przez firmę TRASKO – INWEST oraz EUROS, specjalistyczne książki budowlane ufundowane przez REMBET Kępno oraz drobne upominki od Xella Polska (producenta pustaków Ytong), Kingspan (producenta płyt warstwowych) oraz Fakro (producenta okien dachowych).

55576785 2133033710113497 3278996054896279552 o