100. ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO!

ZS nr1

Dziś obchodzimy setną rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Bohaterom tamtych wydarzeń zawdzięczamy imię naszej szkoły. Walczyli oni o wolność Wielkopolski i swój cel, dzięki waleczności i determinacji, osiągnęli. Obchody tego wydarzenia w Ostrzeszowie zaplanowano na 7 stycznia 2019r.

W programie uroczystości znajdzie się między innymi uroczysty przemarsz ulicami miasta z udziałem konnicy, uroczysty okolicznościowy apel pod pamiątkowym głazem przed naszą szkołą oraz w szkolnej auli, wystawę „Nasi wodzowie”, wystawę dziewiętnastowiecznej broni palnej, a także wystawę „Powstańcy wielkopolscy z ziemi ostrzeszowskiej”. Młodzież szkolna przygotowuje na ten dzień część artystyczną z obrazami przedstawiającymi życie pod zaborami, przyjazd Paderewskiego do Poznania, zebranie Rady Ludowej w Ostrzeszowie i wymarsz do powstania. Uroczystości rozpocznie o godzinie 11:00 msza w kościele farnym.

1 108708