MAGDALENA SIP, UCZENNICA TECHNIKUM EKONOMICZNEGO Z ZESPOŁU SZKÓŁ NR 1 W OSTRZESZOWIE, W DRUGIM ETAPIE OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY EKONOMICZNEJ!

Anna Mendera

7 listopada 2018r. w Zespole Szkół nr 1 w Ostrzeszowie odbył się pierwszy etap Olimpiady Ekonomicznej . Miło nam poinformować, że na podstawie wyników tego etapu Komitet Okręgowy w Poznaniu zakwalifikował uczennicę klasy czwartej Technikum Ekonomicznego Magdalenę Sip do drugiego etapu, który odbędzie się 11 stycznia 2019 roku w Poznaniu.

Projekt realizowany jest we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Olimpiada należy do największych i najważniejszych przedsięwzięć z zakresu edukacji ekonomicznej skierowanych do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju. Głównym celem Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej jest edukacja ekonomiczna młodzieży, poszerzanie wiedzy ekonomicznej, zainteresowanie przedmiotem oraz wspieranie uczniów szczególnie uzdolnionych.Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej organizowana jest przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne od 1987 roku. Jest to zadanie zlecone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Laureaci i finaliści Olimpiady są obecnie uznanymi naukowcami, przedsiębiorcami, menadżerami oraz urzędnikami wysokiego szczebla administracji państwowej. Dla laureatów i najlepszych szkół przewidziane są nagrody rzeczowe i pieniężne. Udział uczniów w finale ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych umacnia pozycję szkoły w rankingach szkół średnich. Każda edycja Olimpiady podporządkowana jest myśli przewodniej. Hasło przewodnie bieżącej edycji brzmi „ Gospodarka światowa- wolny handel czy protekcjonizm”. W ramach zmagań olimpijskich w trakcie XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej uczestnicy zgłębiają tematykę funkcjonowania gospodarki światowej. Magdalenie serdecznie gratulujemy oraz życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

48361455 1973363982747138 5915174228730052608 n