Aktualności

Klasa I ER wraz z wychowawczynią p. Anią Menderą postanowiła przy okazji wigili klasowej zebrać prezenty dla chłopców z Domu Pomocy Społecznej z Broniszewic. Podarunki dotarły na miejsce przed świętami, oto relacja ze strony DPS: Młodzież z Ostrzeszowa, przyszli księgowi, postanowili zrezygnować z robienia sobie prezentów. W zamian postanowili spełnić marzenia choinkowe Błażeja. Oprócz prezentów dla niego zapełnili samochód chusteczkami, pieluchami, proszkami, słodyczami i zabawkami. Jeśli już teraz przyszli księgowi dbają o potrzebujących to co to będzie, jak zostaną zarządcami pieniędzy. DZIĘKUJEMY Pani Ani i jej klasie za wielkie serca dla Chłopaków!

UROCZYSTE OBCHODY DNIA PATRONA SZKOŁY

ZS nr 1

8 stycznia 2020 r. obchodziliśmy 101. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego oraz Dzień Patrona Szkoły. Główne uroczystości rozpoczęły się o godz.11.00 przed obeliskiem upamiętniającym Patrona naszej szkoły. W tym jakże szczególnym dla nas miejscu odbył sie uroczysty apel, w którym udział wzięła społeczność szkolna oraz oraz zaproszeni goście: potomkowie powstańców, przedstawiciele samorządu powiatu ostrzeszowskiego, samorządu miasta i gminy Ostrzeszów, parlamentarzystów oraz zaprzyjaźnionych placówek oświatowych.

- Oceny dają mi dużą satysfakcję, ale to nie one są najważniejsze. Najważniejsze to osiągnąć zamierzony cel. Chodzi bowiem o moją przyszłość. Dzięki temu, że się uczę, wiem, że dam sobie radę w przyszłości, jest to dla mnie pewien początek, pewien start – mówi Natalia Zaradna, uczennica III klasy technikum ekonomicznego w Zespole Szkół nr 1 w Ostrzeszowie, która w roku szkolnym 2019/2020, za wysokie wyniki w nauce, otrzymała stypendium premiera.

101. ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO!

ZS nr 1

Dziś obchodzimy 101. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Bohaterom tamtych wydarzeń zawdzięczamy imię naszej szkoły. Walczyli oni o wolność Wielkopolski i swój cel, dzięki waleczności i determinacji, osiągnęli. Obchody Dnia Patrona naszej szkoły odbędą się 8 stycznia 2020r.

ŻYCZENIA

ZS nr 1

W imieniu Dyrekcji, grona pedagogicznego oraz całej społeczności  szkolnej życzymy Państwu zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz spełnienia marzeń w nadchodzącym Nowym Roku:)

18 grudnia 2019r/ odbyły się Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w Badmintonie Drużynowym Dziewcząt. NASZA DRUŻYNA W SKŁADZIE: JULIA WIETECKA, NATALIA WIETECKA I NATALIA LUBRYKA WYWALCZYŁA PO RAZ PIERWSZY W HISTORII NASZEJ SZKOŁY MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA W TEJ DYSCYPLINIE! GRATULUJEMY:))) Trenerką drużyny jest p. Agnieszka Kubacka, której również gratulujemy sukcesu:)))