NASZE PRACOWNIE BUDOWLANE WZBOGACIŁY SIĘ O SKANER I DRUKARKĘ 3D

Bożena Mierniczak

Jeszcze w czasie tegorocznych wakacji w ramach projektu „Program kadr budujących wnętrza przyszłości – wsparcie procesu edukacji zawodowej w Zespole Szkół nr 1 w Ostrzeszowie” została zakupiona drukarka 3D z kamerą Adventurer 3 oraz ręczny skaner 3D XYZPRINTING. Skaner jest szybki zarówno pod względem szybkości skanowania, jak przetwarzania. Ma zakres roboczy 25-60 cm i szeroką odległość skanowania 20-120 cm, dzięki czemu można z łatwością pracować zarówno z dużymi, jak i małymi przedmiotami.Drukarka natomiast należy do nowej generacji intuicyjnych biurowych drukarek 3D, na której łatwo i wygodnie można osiągnąć dobre wyniki drukowania 3D.

PROJEKT "SZATNIA NA MEDAL"

ZS nr 1

W trakcie wakacji zrealizowano w naszej szkole projekt „Szatnia na medal”. W jego ramach zmodernizowano i powiększono cztery szatnie oraz wyremonotowano i zwiększono ilość toalet. Koszt tego remontu wyniósł 121 819 złotych i został sfinansowany z budżetu powiatu ostrzeszowskiego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Z efektów programu „Szatnia na medal” skorzystają zarówno uczniowie szkoły w czasie zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych, jak i kluby sportowe. Projekt remontu i modernizacji szatni i toalet w naszej szkole opracował Wydział Oświaty, Spraw Europejskich, Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego we współpracy z dyrekcją naszej szkoły.

KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW UŻYWANYCH!

ZS nr 1

-16 września (poniedziałek) w auli odbędzie się kiermasz podręczników używanych dla klas pierwszych,
- 17 września (wtorek) w auli odbędzie się kiermasz podręczników używanych dla pozostałych klas.
W obu dniach zapraszamy kupujących i sprzedających w następujących godzinach:
10.25-10.45
11.30-11.40
13.15-13.25

Dziś przy pomniku Lilijki Harcerskiej odbyły się uroczyste obchody 80-tej rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. Uroczystość ta stała się okazją do poruszenia ważnych tematów związanych z okrucieństwem wojny, znaczeniem wolności oraz podkreślenia odwagi naszych przodków, dzięki którym żyjemy w wolnej Ojczyźnie.

ROK SZKOLNY 2019/2020 ROZPOCZĘTY!

ZS nr 1

Dziś odbyło się w naszej szkole uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Inauguracja została podzielona na trzy tury: dla klas kontynuujących szkołę branżową, dla klas kontynuujących technikum i dla klas pierwszych szkoły branżowej oraz technikum.

ZARZĄD POWIATU POŻEGNAŁ WICEDYREKTORA KRUCZYŃSKIEGO

ZS nr 1

6 sierpnia odbyło się XXXI posiedzenie Zarządu Powiatu, w trakcie obrad podziękowano odchodzącym na emeryturę wicedyrektorom ostrzeszowskich szkół średnich m. in. panu wicedyrektorowi Wacławowi Musze- Kruczyńskiemu. Od 1 września funkcję wicedyrektora naszej szkoły pełnić będzie p. Danuta Dominik:) P. wicedyrektorowi Kruczyńskiemu życzymy dużo zdrowia i odpoczynku na zasłużonej emeryturze, p. Danucie Dominik życzymy samych sukcesów w piastowaniu nowej funkcji:) [zdj. Powiat Ostrzeszowski]

80. ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

ZS nr 1

Dziś obchodzimy 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Wspomnienie tego tragicznego dla naszej Ojczyzny wydarzenia jest zawsze okazją do refleksji nad historią, teraźniejszością i przyszłością naszego kraju. Ostrzeszowskie uroczystości związane z tym wydarzeniem odbędą się jutro o godz. 10.00 przy Pomniku Lilijki Harcerskiej. Zapraszamy Was do udziału w tym wydarzeniu.