ANETA WOLNA W FINALE CENTRALNYM AKADEMII KSIĘGOWEGO!

Ewa Tomczak

1 marca br. w siedzibie Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Wielkopolski w Poznaniu odbył się II etap Turnieju Talentów - AKADEMIA KSIĘGOWEGO. Organizatorami konkursu są: Zespół Szkół Ekonomicznych im. St. Staszica w Poznaniu oraz wielkopolski oddział Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów techników ekonomicznych z całej Polski.

Już  po raz drugi Wydział Budownictwa i Środowiska Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie zamówił w Zespole Szkół nr 1 wykonanie 50 budek lęgowych dla ptaków. Zamówienie zrealizowali uczniowie Technikum Technologii Drewna, ZSZ oraz Szkoły Branżowej w zawodzie stolarz w trakcie zajęć na warsztatach szkolnych. Konstrukcje  zostały wykonane z zachowaniem  wymiarów według wzoru prof. Sokołowskiego. Już wkrótce zamieszkają w nich sikory, muchówki i wróble:)

Bardzo dobre wieści napłynęły do nas z Wrocławia, otóż do finału Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku dostała się Katarzyna Szymańska z klasy 2 B (BS) i 30 marca powalczy z innymi finalistami we Wrocławiu na Politechnice Wrocławskiej (http://sudoku.pwr.edu.pl/edycja-2019) , a do finału III Memoriału Urszuli Marciniak (Mistrzostwa w Łamigłówkach) zakwalifikowała się Bogna Janulek z klasy III TB i 24 marca będzie walczyć z innymi finalistami w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego (http://www.math.uni.wroc.pl/…/dla-uczni%C…/2019/iii-mum-2019). W wymienionych mistrzostwach reprezentować nas będzie p. Małgorzata Konarska, która zakwalifikowała się do obu rozgrywek:) Kasi, Bognie i p. Małgosi serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finałach:)

12 marca 2019r. w Nietążkowie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski LZS w Piłce Koszykowej Dziewcząt, z radością zawiadamiamy, ze nasze reprezentantki wywalczyły w tych zawodach II miejsce! Nasza ekipa wystąpiła w składzie: Weronika Matuszczak, Weronika Grzesiak, Sandra Kalachurska, Magda Sip, Ela Karkoszka, Marta Pinkowska i Magda Jangas. Trenerką zespołu jest p. Donata Rybczak:))))GRATULUJEMY:))))

KĄCIK DO WYPOCZYNKU W HOLU JUŻ JEST KOMPLETNY

Leszek Korzański

W październiku 2018 r w holu naszej szkoły ustawiono pierwsze kanapy wykonane z palet. Okazało się, że miejsce to przypadło do gustu naszym uczniom, dlatego w minionym tygodniu ustawiono kolejną kanapę:) Stworzenie takiego kącika to pomysł uczniów Technikum Budowlanego. Uczniowie Technikum Technologii Drewna oraz Szkoły Branżowej w zawodzie stolarz stanęli na wysokości zadania i wykonali najpierw palety, a następnie zmontowali z nich kanapy i stolik. Swój udział miały też krawcowe, bo to one uszyły pokrowce na materace. Gratulujemy świetnego pomysłu oraz wykonania:) Mamy nadzieję, że tego typu meble pojawią się wkrótce w innych miejscach naszej szkoły:)

WYCIECZKI PRZEDMIOTOWE UCZNIÓW TECHNIKUM BUDOWLANEGO

Bożena Mierniczak

Jednym z warunków dobrego przyswojenia zasobu wiadomości z zakresu przedmiotów zawodowych jest możliwość praktycznego zastosowania swojej wiedzy. Temu służą m.in. wyjazdy na targi budowlane, w trakcie których uczniowie mogą zapoznać się z obecnymi na rynku firmami, materiałami i technologiami. Wychodząc naprzeciw takiemu zapotrzebowaniu w Zespole Szkół nr 1 organizowane są dla uczniów technikum budowlanego wycieczki przedmiotowe.

7 marca 2019r. w auli naszej szkoły odbyła się debata na temat hejtu. Gościem specjalnym spotkania był Michał Wiśniewski, lider zespołu Ich Troje, w rolę moderatora dyskusji wcielił się ostrzeszowski plastyk p. Szymon Chwalisz. Już na wstępie spotkania zaznaczono, że bezpośrednią przyczyną organizowania tego typu wydarzeń było zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

W Zespole Szkół nr 1 w Ostrzeszowie niemal każdego dnia uczniowie stają wobec nowych wyzwań umożliwiających im nieustanny rozwój kompetencji osobistych i zawodowych. Obecnie grupa uczniów przygotowuje się do wyjazdu na praktyki zawodowe za granicę kraju w ramach realizacji projektu pt. "Moje doświadczenie zawodowe kluczem do sukcesu" finansowanego z funduszy unijnych w ramach programu ERASMUS+. To już kolejne wyjazdy w ramach tego projektu.

4 marca 2019r. po raz XI odbył się w naszej szkole finał akcji „Transplantacja-jestem na Tak”. Wydarzenie to zostało poprzedzone akcją informacyjną, w ramach której stworzono na terenie miasta specjalne punkty informacyjne oraz wolontariusze przeprowadzili edukacyjną akcję uliczną. Nie byłoby tego wydarzenia, gdyby nie zaangażowanie szkolnej koordynatorki akcji pani Doroty Pilarskiej.