SZKOLNE OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

ZS nr 1

11 października odbył się uroczysty apel związany ze szkolnymi obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Nasi artyści nawiązali w swoim przedstawieniu do rzeczywistości szkolnej, trudów uczenia oraz znaczenia nauczycieli w procesie edukacji. Uroczystość zakończyła się podziękowaniami skierowanymi do Dyrekcji, nauczycieli oraz pracowników szkoły.

Wszystkie klasy pierwsze wzięły udział w spotkaniach pt. "Czy znasz prawdę o dopalaczach?". Informacje na temat szkodliwości używania dopalaczy oraz narkotyków przekazała ponownie zebranej młodzieży klas pierwszych p. Magdalena Hańdziuk z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. Szkolni liderzy zdrowia pokazali zgromadzonym uczniom, w jaki sposób należy ratować życie osobom nieprzytomnym z powodu użycia niebezpiecznych substancji. Wydarzenie zakończył p. Łukasz Klósak, ratownik medyczny, który podzielił się z zebranymi praktycznymi obserwacjami związanymi z ratowaniem życia osobom będącym pod wpływem środków odurzających. Spotkanie zorganizowała p. Dorota Pilarska.

3 października 2019 roku miała miejsce miła uroczystość podsumowująca udział uczniów naszej szkoły w stażach zagranicznych w ramach projektu "Moje doświadczenie zawodowe kluczem do sukcesu" finansowanego ze środków unijnych w ramach programu Erasmus +. Wszyscy uczestnicy drugiej tury wyjazdów w kwietniu 2019 roku do Palermo i Bristolu, otrzymali certyfikaty - Europass Mobilność - potwierdzające zdobyte za granicą umiejętności.

POWIATOWE OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

ZS nr 1

15 października odbyły się uroczyste obchody powiatowego Dnia Edukacji Narodowej. W trakcie uroczystości wręczono nagrody 14 nauczycielom szkół średnich, z naszej szkoły nagrodzono p. wicedyrektor Donatę Sokół, p. Ewę Kałużną, p. Mariusza Mądrego oraz p. dyr. Dariusza Grzesika.

PASOWANIE KLAS PIERWSZYCH

ZS nr 1

22 i 24  października odbyło się pasowanie klas pierwszych, cała impreza rozpoczęła się od biegu po szkole, następnie  odbyły się krótkie występy artystyczne, finałem imprezy był konkurs dla wychowawców,  którzy w ciągu jednej minuty musieli wpisać jak najwięcej ocen bardzo dobrych. Jury złożone z dyr. p. Dariusza Grzesika, p. wicedyrektor Donaty Sokół, p.wicedyrektor Danuty Dominik, p.  p. Ewy Przybył oraz przewodniczącego SU Michała Małolepszego stwierdziło, że najlepiej zaprezentowały się klasa I TUp i TBg i to te ekipy dostały słodkie upominki. Na zakończenie odbyła się tradycyjna przysięga uczniów. "Pierwszakom" gratulujemy zostania pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły:) Imprezę zorganizował SU pod pieczą opiekunki p. Ewy Przybył.

SZKOLENIE DRZEWIARZY Z PRZEDSTAWICIELEM FIRMY MADRONA

Łukasz Lar

22 X na warsztatach szkolnych  mieliśmy przyjemność gościć p. Adama z firmy Madrona, który przedstawił nam naturalne produkty do wykańczania powierzchni i podzielił się swoją pasją i doświadczeniem wydobywania z drewna tego co najpiękniejsze. Dziękujemy za mile spędzony czas i fachową prezentację.

SPOTKANIE Z POETĄ PANEM PIOTREM PILARSKIM

ZS nr 1

Dziś uczniowie naszej szkoły mieli okazję rozkoszowania się pięknem poezji. Stało się to za sprawą spotkania z poetą i aktorem p. Piotrem Pilarskim, który przedstawił młodzieży swój cykl wierszy z serii "Animus-serce moje". Pięknie recytowane teksty ze wspaniałym klasycznym podkładem muzycznym zapewne na długo pozostaną w pamięci uczestników tego niecodziennego wydarzenia.

W dniach 14.10.2019 – 18.10 2019 w Helsinkach odbyła się czwarta edycja wydarzenia Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych, do udziału w której została zaproszo nasza szkoła, reprezentowana przez koordynatorkę projektu „Moje doświadczenie zawodowe kluczem do sukcesu”. W czerwcu br. miało miejsce podsumowanie dwuletniego projektu, które stało się częścią obchodów ETUZ 2019. Wydarzenie to zostało wybrane spośród 81 podobnych w Polsce, a pani Anna Błoch reprezentowała nasz kraj w grupie 23 przedstawicieli innych państw europejskich.

W niedzielę w gminie Kraszewice, a dokładniej w miejscu zwanym Końcem Świata, odbył się drugi bieg przełajowy na dystansie 5km.W biegu udział wzięła nasza zawodniczka, uczennica III klasy sportowej Klaudia Roszykiewicz. Klaudia pokonała 5km w bardzo dobrym czasie i wygrała klasyfikację na najlepszą biegaczkę powiatu ostrzeszowskiego. Honorowym pilotem biegu był nasz nauczyciel i trener p.Dawid Sobieraj. Gratulujemy:)