ZAPRASZAMY NA KONCERT! GRAMY I POMAGAMY!

ZS nr1

5 grudnia o godz. 17.00 w auli naszej szkoły odbędzie się mega-impreza: rockowy koncert zespołów Why Black Fades?, Foomix i Klub Morsa. Jest to druga edycja koncertów realizowanych przez stronę Trota Art. Podczas imprezy będzie prowadzona dobrowolna zbiórka charytatywna na schronisko dla bezdomnych zwierząt "AZYL ZOO" w Niedźwiedziu. Cały dochód w 100% zostanie przeznaczony na potrzeby psów, kotów i innych potrzebujących pomocy istot, możecie również zamiast pieniędzy przynosić karmę , koce etc. Więcej informacji już wkrótce na plakatach. CZEKAMY NA WAS:)

SZKOLENIE EKONOMISTÓW Z ROZLICZANIA DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ

Bożena Wasielewska

Uczniowie klasy trzeciej Technikum Ekonomicznego, w ramach przedmiotu „Pracownia rachunkowości i analizy finansowej-zajęcia praktyczne”, wzięli udział w szkoleniu przeprowadzonego przez pracowników Urzędu Skarbowego p. Emilię Roztowską
i Magdalenę Szczepaniak nt. „Rozliczenia dochodów uzyskanych za granicą”.
Celem szkolenia było przedstawienie uczniom zasad rozliczania osób osiągających dochody z zagranicy oraz wskazanie, w jaki sposób unikać podwójnego opodatkowania.

14 listopada 2018 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w badmintonie druzynowym, NASZE DRUŻYNY DZIEWCZYN I CHŁOPCÓW ZDOBYŁY W TYCH ZAWODACH I MIEJSCE! GRATULUJEMY:)))
Oto zwycięskie składy, ekipę dziewczyn tworzyły  Julia Wietecka (III TE) i Natalia Lubryka (I TF), męski skład naszej reprezentacji to Miłosz Łachaj (II TB), Dawid Guzenda (IV FU) i Robert Kowalski (IV FU). Trenerką obu drużyn jest p. Agnieszka Kubacka:) GRATULUJEMY WYNIKÓW:))) Trzymamy kciuki za sukcesy naszych badmintonistów na etapie rejonowym w Kaliszu:)

ZBIÓRKA KARMY DLA ZWIERZĄT ZE SCHRONISKA AZYL:)

ZS nr1

Młodzież z klasy 1BD, z pomocą pozostałych klas drzewnych i pod czujną opieką panów z warsztatów, wykonała budy dla piesków znajdujących się w schronisku AZYL. Bardzo prosimy wszystkie klasy o włączenie się w akcję i dostarczenie do środy 21 listopada 2018 r. puszek lub worków z kamą dla psów/kotów lub woreczków z ziarnem dla ptactwa. Karmę prosimy przynosić do p. Magdy Mieszały do zaplecza geograficznego w budynku D. Całość zostanie przekazana właścicielom schroniska:) Liczymy na Waszą aktywność:)

Nie mogło być inaczej, nasi sportowcy również czynnie włączyli się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. Wykonali na zmianę 100 okrążeń wokół boiska szkolnego oraz 16500 tzw. "pompek" w ciągu 100 minut:) Co ważne, w tych wydarzeniach brali udział nie tylko uczniowie klas sportowych, ale również przedstawiciele innych kierunków oraz nauczyciele.

APEL Z OKAZJI 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

ZS nr1

9 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 100-lecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania o godz.11.11 hymnu Polski (wzięliśmy w ten sposób udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Rekord dla Niepodległej"). Po hymnie p. dyr.Dariusz Grzesik przybliżył zebranym okoliczności związane z obchodami, natomiast wicedyrektor Wacław Mucha Kruczyński przypomniał historię "Mazurka Dąbrowskiego".

SPEKTAKL "FERDYDURKE"

ZS nr1

Dziś klasy III TBU i III TB miały okazję obejrzeć w Ostrowie Wielkopolskim spektakl "Ferdydurke" wg powieści Witolda Gombrowicza. Prawie dwugodzinna sztuka, brawurowo zagrana przez aktorów z wrocławskiego Teatru Polskiego, z całą pewnością na długo zapadnie w pamięci młodzieży. Mimo że aktorzy pomiędzy dwoma spektaklami mieli niewiele czasu, to jednak chętnie pozowali do zdjęć, oto jedno z nich:) Wycieczkę zorganizowała p. Iza Szczepaniak i p. Paweł Sieczka.