UWAGA!PRACA!

ZS nr1

Zespół Szkół Nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie ogłasza nabór na stanowisko nauczyciela teoretycznych przedmiotów zawodowych w Technikum technologii drewna i Branżowej Szkole I stopnia w zawodzie stolarz

Wykształcenie:

- inżynier technologii drewna lub magister inżynier technologii drewna

OGŁOSZENIE!

ZS nr1

Zespół Szkół Nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie ogłasza nabór na stanowisko nauczyciela praktycznej nauki w zawodzie stolarz

Wykształcenie:

- technik technologii drewna

- inżynier technologii drewna lub wyższe magisterskie

Od wtorku znamy już wyniki matur, W NASZEJ SZKOLE ZDAWALNOŚĆ WYNIOSŁA 91,15%! W kraju średnia zdawalność wyniosła 79,7% ( w liceum 85,3, w technikum 69,6, w województwie wielkopolskim zdało egzamin 79,3 % abiturientów (83,9 % w liceum, 71,6 % technikum). Drodzy maturzyści, gratulujemy tym z Was, którzy zaliczyli egzamin w pierwszym terminie i uzyskali tak wspaniałe noty! Trzymamy kciuki za osoby, które będą poprawiały maturę w sierpniu. Dziękujemy  i gratulujemy równiez nauczycielom odpowiedzialnym za przygotowanie do egzaminu dojrzałości wyników:)

WAKACJE:)

ZS nr1

Z okazji zakończenia roku szkolnego i rozpoczęcia wakacji składamy Dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom i sympatykom naszej strony serdeczne podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy udanego, radosnego i bezpiecznego wypoczynku:)

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

ZS nr1

22 czerwca 2018 r. na boisku szkolnym odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Dla naszej społeczności szkolnej był to tradycyjnie rok pełen sukcesów, znalazło to odzwierciedlenie w przemówieniu dyr. p. Dariusza Grzesika oraz zaproszonych gości. Wydarzenie to stało się okazją do wręczenia nagród wybitnym sportowcom, laureatom konkursów, uczniom z najwyższą średnią. Po części oficjalnej młodzież spotkała się w salach ze swoimi wychowawcami.

22 czerwca  o godz. 8.15 w auli szkolnej zakończyły edukację klasy III ZSZ. Uroczystość ta stała się okazją do podziękowań dla wybitnych sportowców, honorowych dawców krwi, laureatów konkursów przedmiotowych oraz osób z najwyższą średnią ocen. Słowa uznania dla absolwentów znalazły się w przemówieniu dyr. szkoły p. Dariusza Grzesika, który na zakończenie życzył abiturientom powodzenia w życiu zawodowym i osobistym. Na zakończenie uczniowie spotkali się w pracowniach na ostatnim już spotkaniu z wychowawcami.

14 czerwca 2018 r. w gabinecie dyrektora Zespołu Szkół nr 1 p. Dariusza Grzesika odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom tegorocznej edycji konkursów Obiektywni Trota:
- Agnieszce Golańskiej z naszej szkoły, która zdobyła I miejsce:))) GRATULUJEMY:))))
- Nikodemowi Chróścikowi z Zespołu Szkół nr 2, który uzyskał II miejsce. GRATULUJEMY:)))))
- Justynie Markiewicz z Zespołu Szkół nr 2, która zdobyła III miejsce. GRATULUJEMY:)))))

W dniach 9-10 czerwca odbyły się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu. Z przyjemnością informujemy, że Hanna Przeniczna uzyskała w tych zawodach brązowy medal junior - 55kg:)))) GRATULUJEMY:)))) Natomiast Dawid Szadkowski zdobył brązowy medal w kategorii junior -57kg:))))) GRATULUJEMY:))))) Trenerem Hani i i Dawida jest p. Radosław Radomski, oboje trenują w klubie Kickboxing Club Ostrów Wielkopolski!

PODSUMOWANIE PROJEKTU" CIAO! HALLO!VELKOMMEN!"

Marzena Kałużna

7 czerwca, jak już wspominaliśmy wcześniej, odbyło się podsumowanie kilku projektów w naszej szkole, m.in. projektu" Ciao! Hallo! Velkommen! Zgłębiamy duńskie, włoskie, niemieckie i niemieckie standardy pracy". Przy tej okazji wreczono certyfikaty 15 uczniom, na których potwierdzono zrealizowanie zadań, uroczystość zakończyła się degustacją dań m.in. kuchni niemieckiej.