SZKOLENIE FRYZJERSKIE Z PANEM PIOTREM DOŁŻYCEM

Monika Bluz

W ramach projektu „Atrakcyjne Kształcenie Zawodowe w Ostrzeszowie” w naszej szkole w dniach 16.09.2020 i 17.09.2020 w pracowni fryzjerskiej odbyły się szkolenia fryzjerskie skierowane dla uczniów szkoły branżowej jak i technikum prowadzonych przez firmę edukacyjną info Biz Profesjonalna Edukacja instruktora p. Piotra Dołżyca.Młodzi adepci sztuki fryzjerskiej przeszkoleni zostali z zasad koloryzacji na kole oraz keratynowego prostowania włosów. Uzyskane przez uczniów kwalifikacje i kompetencje z pewnością wpłyną na wysoką zdawalność egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe, ale również w przyszłości zwiększą ich szanse na zatrudnienie.

W ubiegły weekend w Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkoatletyce. Naszą szkołę reprezentowało troje zawodników: Aurelia Tomaszewska uplasowała się na XXI pozycji w rzucie dyskiem, Piotr Tomalak wywalczył XVIII miejsce w Polsce w biegu na 400m przez płotki mężczyzn, natomiast tytułu Mistrza Polski w biegu na 2000m z przeszkodami bronił Szymon Bodura i uplasował się ostatecznie na IV miejscu!

W piątek 11 września w Żerkowie odbyła się inauguracja sportowego roku szkolnego. Podczas tego wydarzenia rozdano puchary oraz nagrody dla najlepszych szkół w rywalizacji na najbardziej usportowioną szkołę województwa wielkopolskiego Szkolnego Związku Sportowego za rok szkolny 2019/2020. W imprezie udział wzięli uczniowie oraz nauczyciele naszego sportowego Trociniaka, którzy odebrali nagrodę za 1 miejsce. Tym samym nasza szkoła uzyskała tytuł "najlepszej w województwie".

W trakcie dwóch pierwszych tygodni września grupa młodzieży z Technikum Usług Turystycznych i Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych przebywa na praktykach w niemieckim Magdeburgu. Uczniowie w trakcie praktyk doskonalą i rozwijają swoje umiejętności zawodowe. Pobyt młodzieży odbywa się z zachowaniem wszelkich wytycznych związanych z panującą pandemią. Serdecznie pozdrawiamy uczestników tego projektu:) #zsnr1ostrzeszow #trota #trotaprojekty

ROZPOCZĘLIŚMY NOWY ROK SZKOLNY 2020/2021!

ZS nr1

1 września 2020 roku w dwóch turach odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021. Ze względu na panującą pandemię w uroczystościach brali udział tylko uczniowie klas pierwszych. W trakcie apelu wspomniano rocznicę wybuchu II wojny światowej, zostały przedstawione zasady związane z panującą pandemią oraz najważniejsze sukcesy naszej szkoły. Dyrektor p. Dariusz Grzesik poinformował uczestników o zbliżającym się 100-leciu szkoły i związanych z tym przygotowaniach . W nowym roku szkolnym w naszej szkole uczyć się będzie 1050 uczniów w 37 oddziałach ( w tym osiem oddziałów klas pierwszych- cztery technikum i cztery branżowej szkoły). Życzymy wszystkim pracownikom szkoły oraz uczniom spokojnego, pomyślnego i zdrowego roku szkolnego 2020/2021!