Aktualności

W dniach 23-24-25 września w Ostrzeszowie i naszej szkole przebywała 16 osobowa grupa uczniów partnerskiej szkoły w Grossenhaim w Niemczech wraz z opiekunami. Najważniejszym punktem wizyty był wspólny wyjazd uczniów niemieckich i polskich do Oświęcimia i zwiedzanie obozu koncentracyjnego Auschwitz - Birkenau. Wizyta odbyła się w ramach projektu realizowanego przez szkołę partnerską w Niemczech. Wspólna pamięć o zbrodniach II wojny światowej jest niezbędna dla budowania współczesności wolnej od wojen, agresji. Współczesności pełnej szacunku, tolerancji i akceptacji drugiego człowieka.

ROSTRZYGNIĘCIE KONKURSU Z OKAZJI DNIA BUDOWLAŃCA!

ZSnr1

W poniedziałek 27 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Budowlańca. Z tej okazji przygotowaliśmy dla naszej młodzieży konkurs polegający na przyniesieniu elementu odzieży budowlanej i wykonaniu w tym ubraniu klasowego zdjęcia.

Konkurs był skierowany do wszystkich klas technikum i szkoły branżowej.
Drugi z przygotowanych konkursów dotyczył wiedzy budowlanej i był przeznaczony tylko dla uczniów klas I – IV technikum budowlanego.
Zwycięzcy konkursu – troje uczniów klasy 4 BD (Maciej Janicki, Klaudia Franczak i Kamil Łacina) oraz dwoje z klasy 3 TBg (Maciej Cempel i Tobiasz Kaźmierczak) otrzymało w rąk Pana Dyrektora nagrody, które ufundowała Rada Rodziców przy ZS nr 1 oraz Urząd Miasta i Gminy Ostrzeszów.
🚧🚧🚧
w ramach Dnia Budowlańca odbył się też konkurs w ramach Ligi Klas:
3TBp - 2 pkt
1BZ - 1 pkt
1UE - 1 pkt
dla wszystkich wielkie GRATULACJE !

XV BIEG EUROPEJSKI

ZSnr1

27 IX 2021r.  w murach naszej szkoły mieliśmy przyjemność gościć 5 szkół podstawowych, które rywalizowały w ramach XV Biegu Europejskiego. Jubileuszowa edycja została zorganizowana w ramach 100-lecia naszej szkoły. Do konkursu przystąpiły: SP Hanulin, SP Szklarska Przygodzicka, ZSP Rojów, SP Mąkoszyce i SP nr 2 Ostrzeszów. Podczas konkursu uczniowie mogli się sprawdzić w 12 konkurencjach, które podzielono na: historyczne, sportowe, językowe, matematyczne oraz ekologiczne. Po dwugodzinnej rywalizacji zostali wyłonieni zwycięzcy:

1. SP nr 2 Ostrzeszów 🥇
2. ZSP Rojów 🥈
3. SP Mąkoszyce 🥉
Dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Kuratora Oświata na każdego uczestnika naszego konkursu czekały atrakcyjne nagrody. Dziękujemy i już teraz serdecznie zapraszamy na XVI edycję Biegu Europejskiego

POZDROWIENIA Z CETNIEWA!

Dawid Sobieraj

Nasz nauczyciel i trener P. Dawid Sobieraj przesyła pozdrowienia ze zgrupowania Kadry Narodowej Bobslei i Skeletonu w Cetniewie. Pan Dawid na zgrupowaniu pojawił się na zaproszenie jednego z trenerów kadry narodowej P. Rafała Grefa. W zgrupowaniu uczestniczy także nasz uczeń III klasy sportowej Kamil Kryś oraz nasz absolwent Kacper Jastrzębski, którzy są członkami kadry. Pan Dawid miał okazję przeprowadzić część treningu siłowego z kadrowiczami oraz uczestniczył w treningu z trenerami bobslejowymi.

17 września 2021r.   sportowa reprezentacja naszej szkoły odebrała puchar oraz nagrodę pieniężną za zajęcie drugiego miejsca w Wielkopolsce w rywalizacji Szkolnego Związku Sportowego. Impreza odbyła się w Mikorzynie koło Ślesina, na uczestników ,oprócz pucharów i nagród, czekały również atrakcje sportowe, a w tym rejs statkiem po jeziorze Ślesińskim. Reprezentacja szkoły: Kornelia Mazurkiewicz, Hanna Sipurzyńska, Martyna Szubińska, Wiktoria Janowska, Wojciech Kozłowski, Nicolas Wrona wraz z opiekunami p.Anną Jędrzejewską, p. Grażyną Derą oraz p. Dawidem Sobierajem. GRATULUJEMY

Podczas tegorocznych targów Drema podpisaliśmy umowę o współpracy ze Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy. Podczas spotkania uczniowie Technikum Technologii Drewna oraz Branżowej Szkoły (Stolarz) otrzymali książki z fachową wiedzą branży drzewnej. Mamy pewność, że dzięki podpisanej umowie nasi drzewiarze nabędą nową wiedzę i  umiejętności związane z ich profesją.

CZY ZNASZ PRAWDĘ O DOPALACZACH?

ZSnr1

W miesiącu wrześniu w dwóch turach w auli szkolnej odbyło się spotkanie profilaktyczne "Czy znasz prawdę o dopalaczach?". W wydarzeniu udział wzięli uczniowie klas pierwszych, którzy wysłuchali informacji o szkodliwości dopalaczy przekazanych przez przedstawicielkę policji p. Magdalenę Hańdziuk oraz ratownika medycznego p. Łukasza Klósaka. Na zakończenie młodzieżowi liderzy zdrowia przedstawili w formie scenek metody ratowania ludzkiego życia.

SUKCESY NASZYCH LEKKOATLETÓW NA MISTRZOSTWACH WIELKOPOLSKI LZS!

Dawid Sobieraj

15 września 2021r. we wrześni odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski LZS w Lekkoatletyce.  Podczas tej imprezy nasi sportowcy wywalczyli aż 10 medali!!!

Medale złote:
Hanna Sipurzyńska - 400m
Alicja Banaś - pchnięcie kulą
Wojciech Kozłowski - 1500m
Jarosław Ciszewski-Torz - rzut oszczepem
Michał Smółka - pchnięcie kulą

11 IX 2021r. w Szczecinie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkoatletyce. Tytuł Wicemistrzyni dwóch województw (wielkopolskiego i zachodniopomorskiego) w biegu na dystansie jednego kilometra z przeszkodami wywalczyła uczennica 1 klasy Technikum Organizacji Turystycznej- Hanna Sipurzyńska. Hania w Klubie LKS "ORKAN" Ostrzeszów trenuje pod okiem swojej mamy, p.Ewy Sipurzyńskiej, natomiast w szkole trenerem pomocniczym jest p. Dawid Sobieraj.W zawodach z dobrej strony pokazała się także Kornelia Mazurkiewicz w konkursie pchnięcia kulą, Marcin Dolata w konkursie pchniecia kulą i rzutu dyskiem oraz Jarosław Ciszewski-Torz w konkursie rzutu oszczepem. Gratulujemy!!!

WZIĘLIŚMY UDZIAŁ W NARODOWYM CZYTANIU!

ZSnr1

W tym roku czytaliśmy "Moralnośc pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej. Zapolska napisała "Moralność pani Dulskiej" w 1906 roku. Utwór bardzo szybko stał się popularny i jest uważany za najważniejsze dzieło pisarki. Dramat ten cechuje komizm i wnikliwa charakterystyka pewnej części polskiego społeczeństwa. Zachęcamy do przeczytania w całości tej lektury.