Firma symulacyjna

Firma symulacyjna Edunimebel

Funkcjonowanie szkolnej firmy symulacyjnej Edunimebel skupia się przede wszystkim na naśladowaniu pracy prawdziwego przedsiębiorstwa.

Praca w niej dostarcza młodym ludziom umiejętności w zakresie praktycznej nauki zawodu w technikum handlowym, które są niezbędne do wejścia na współczesny rynek pracy.

Firma symulacyjna jest miejscem praktycznego kształcenia uczniów w warunkach maksymalnie zbliżonych do pracy przedsiębiorstwa. Istotą firmy symulacyjnej jest symulacja, czyli wzorowanie się na pracy autentycznego przedsiębiorstwa, w którym wszystkie działania handlowe i operacje finansowo-gospodarcze są identyczne z działaniami prawdziwej firmy, jedynie towary i pieniądze są fikcyjne. Polska Centrala Firm Symulacyjnych „CENSYM ”pełni rolę Banku, Poczty, ZUS-u, Urzędu Statystycznego , Urzędu Skarbowego  oraz Sądu Rejonowy. Nasza firma Edunimebel posiada własny NIP, REGON, EORI oraz wpis do KRS-u.

Należymy do sieci EUROPEN-PEN INTERNATIONAL, która skupia ponad 7,5 tys. firm symulacyjnych w 42 krajach (szkoli się w nich ponad 300 000 osób rocznie). W Polsce istnieje ponad 200 firm symulacyjnych w całym kraju.

Firma symulacyjna EdUnimebel powstała w kwietniu 2011 r., patronat nad nią pełni Fabryka Mebli UNIMEBEL Jan Muchy z Ostrzeszowa. Zajęcia edukacyjne prowadzone są w ramach przedmiotu symulacyjna firma handlowa, w którym uczestniczą uczniowie klas technikum handlowego. Opiekunami przedmiotu są nauczyciele przedmiotów ekonomicznych .

Szkoły uczestniczące w projekcie wymieniają się doświadczeniami. Taki tryb pracy doskonale wpisuje się w nurt zmian jaki zachodzi w polskiej edukacji w szkołach ponadgimnazjalnych.

DSC00004DSC00007DSC00010DSC00014DSC00027DSC00039W budowie