AKADEMIA KSIĘGOWEGO PONOWNIE W MURACH ZS NR 1

Ewa Tomczak

9 stycznia 2020 roku w Zespole Szkół Nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie odbyły się zawody szkolne XII edycji Turnieju Talentów – AKADEMIA KSIĘGOWEGO. Do etapu szkolnego zgłosiło się 723 uczestników z 46 szkół z całej Polski -w tym 32 uczniów z klasy III i IV technikum ekonomicznego naszej szkoły .

I etap polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 25 pytań jednokrotnego wyboru oraz 25 pytań wielokrotnego wyboru, ocenianych srogo również punktami ujemnymi. Turniej Talentów – AKADEMIA KSIĘGOWEGO jest organizowany przez Zespól Szkół Ekonomicznych im. S. Staszica w Poznaniu pod patronatem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Wielkopolski. Rywalizacja była bardzo wyrównana, a poszczególne miejsca dzieliły pojedyncze różnice punktowe. Uczniowie wykazali się gruntowną znajomością rachunkowości oraz przepisów podatkowych.
Miejsca na podium w szkolnej rywalizacji zajęli uczniowie klasy IV technikum ekonomicznego:
1 miejsce – Kazimierz Sip
2 miejsce – Karolina Suleja
3 miejsce- Martyna Mucha
4 miejsce- Barbara Mierniczak
Decyzją organizatorów zakwalifikowali się oni do II etapu. Rywalizacja międzyszkolna odbyła się 6. marca w siedzibie Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Wielkopolski w Poznaniu. Zawody były dwuetapowe, polegały na rozwiązaniu testu z wiedzy oraz ewidencji operacji gospodarczych. Czekamy na wyniki, mamy nadzieję na silną reprezentację w etapie finałowym, który odbędzie się 27. marca w Zespole Szkół Ekonomicznych w Poznaniu.

88276408 2808721205878074 4068605829257887744 n