DEBATA OKSFORDZKA "NAUCZYCIEL PARTNEREM UCZNIA"

P.S.
Dziś w naszej szkole odbyła się burzliwa debata oksfordzka nt. "Nauczyciel partnerem ucznia" przeprowadzona w ramach całorocznego programu "Szkoła z Klasą" Fundacja Szkoła z Klasą. Organizatorkami spotkania były panie Danuta Dominik i Justyna Mak.

13 czerwca 2017 r. odbył się w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie I POWIATOWY KONKURS JĘZYKOWY „SCRABBLE AUF DEUTSCH”. Obejmował on swoim zasięgiem uczniów ostrzeszowskich szkół ponadgimnazjalnych. W finałowych zmaganiach wzięły udział po dwie drużyny z każdej ze szkół, wyłonione podczas etapu szkolnego, który przeprowadzono 5 czerwca br. Po rozegraniu dwóch turniejowych konkurencji, najlepsze drużyny wzięły udział w rozgrywkach finałowych, podczas których wyłoniono zwycięzców.

Dobre wieści napłynęły do nas z zaprzyjaźnionego Zespołu Szkół nr 2. Dziś odbył się tam finał tegorocznej powiatowej edycji ANGLOSCRABBLE, I miejsce zajęła w tych rozgrywkach ekipa z naszej szkoły złożona z Dominiki Kowalek oraz Rafała Fabrowskiego (oboje z klasy III Technikum Budowlanego):) Gratulujemy:)

9 czerwca 2017 r. został zorganizowany w naszej szkole Dzień Hiszpański. Wydarzenie to było podsumowaniem drugiego etapu projektu edukacyjnego ,,Staż w zakładach gastronomicznych i salonach fryzjerskich Hiszpanii początkiem mojej kariery zawodowej”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) oraz współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

7 czerwca w siedzibie Samorządu Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu uczniowie Zespołu Szkół nr 1 z Ostrzeszowa,Hanna Przeniczna i Mateusz Sztuder wraz z opiekunką p. Elżbietą Błaszczyk wzięli udział w nowej inicjatywie samorządu województwa, mianowicie w obradach I Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego.Udział w obradach był nagrodą za zwycięstwo drużyny z naszej szkoły spośród 11 drużyn z powiatu ostrzeszowskiego w projekcie edukacyjnym,,Marzenia o Wielkopolsce 2020+”,którego finał odbył się w Urzędzie Starostwa pod koniec kwietnia.