WAKACJE!

ZS nr1

Za nami bardzo trudny rok szkolny, tym bardziej życzymy Dyrekcji, nauczycielom, uczniom i pracownikom szkoły udanego, radosnego i bezpiecznego wypoczynku:) Do zobaczenia we wrześniu:)

26 czerwca 2020 r. w trzech turach odbyło się zakończenie edukacji klas trzecich Branżowej Szkoły I Stopnia (III AW, III BW i III ST). Uroczystość ta stała się okazją do podziękowań dla wybitnych sportowców, laureatów konkursów przedmiotowych oraz uczennic i uczniów z najwyższą średnią ocen. Słowa uznania dla absolwentów znalazły się w przemówieniach p.wicedyrektor Donaty Sokół, p. wicedyrektor Danuty Dominik oraz wychowawców.

W ramach projektu "Atrakcyjne kształcenie zawodowe w Ostrzeszowie" odbywa się w naszej szkole trzecia edycja kursów barmańskich. Biorą w niej udział uczniowie klasy drugiej i trzeciej Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Młodzi adepci gastronomii uczą się, pod okiem fachowców, tworzenia atrakcyjnie podanych i dobrych w smaku napojów:) Zajęcia przeprowadzane są zgodnie z zasadami obowiązujacymi w okresie pandemii. #trota #zespolszkolnr1wostrzeszowie #trotagastronomia #zs1ostrzeszowgastronomia

OTRZYMALIŚMY CERTYFIKAT SZKOŁY Z ŻYCIEM!

ZS nr1

Nasza szkoła została uhonorowana certyfikatem Szkoły z Życiem. Otrzymaliśmy to ogromne wyróżnienie za aktywną pomoc, wsparcie i zaangażowanie w akcję #komórkomania w roku szkolnym 2019/2020. Inicjatywa ta miała na celu budowanie świadomości młodzieży w zakresie walki z nowotworami krwi oraz powiększeniem bazy potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek marcierzystych. Dziękujemy młodzieżowym liderom zdrowia oraz pani pielęgniarce Dorocie Pilarskiej za zaangażowanie we wszelkie prozdrowotne akcje, w tym za organizację Dnia Dawcy Szpiku. Pani Dorota została uhonorowana przez Fundację DKMS dodatkowym dyplomem Pedagoga z Życiem za aktywną, kreatywną i skuteczną pracę z młodzieżą. GRATULUJEMY:)

13 marca 2020 roku odbył się konkurs z języka angielskiego EnglishAce. Reprezentanci naszej szkoły wywalczyli w nim bardzo wysokie miejsca w rankingu wojewódzkim. W klasach pierwszych: Monika Mądra z 1RRp zajęła pierwsze miejsce Małgorzata Szymczak z 1RDg zajęła miejsce trzecie W klasach drugich: Kamil Łacina z 2BD zajął piąte miejsce W klasach trzecich: Damian Hyłka z 3TB zajął piąte miejsce Gratulacje!

W następnym tygodniu rozpoczyna się egzamin zawodowy w sesji czerwiec-lipiec 2020. Szczegóły znajdziecie w podanym harmonogramie:

Harmonogram egzaminów zawodowych       w sesji czerwiec-lipiec 2020

część pisemna23.06.2020

• 1000kwalifikacja: AU.35, AU.15, BD.29, TG.07, TG.14, AU.14, AU.20 sala gimnastyczna
  • 1200kwalifikacja: AU.21 sala gimnastyczna
  • 1400   kwalifikacja: AU.29 sala gimnastyczna