Aktualności

Dzisiaj w gminie Kraszewice odbył się "Bieg na Końcu Świata o Puchar Wójta Gminy Kraszewice".W zawodach z dużym powodzeniem wystartowaly dwie nasze zawodniczki: Samanta Zborowska, która zajęła III miejsce w kategorii kobiet oraz Klaudia Roszykiewicz, która wygrała klasyfikację na najlepszą kobietę w Powiecie. Obu naszym zawodoniczkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów:) #trota #trotasport #zsnr1ostrzeszow

SZKOLENIE FRYZJERSKIE Z PANEM PIOTREM DOŁŻYCEM

Monika Bluz

W ramach projektu „Atrakcyjne Kształcenie Zawodowe w Ostrzeszowie” w naszej szkole w dniach 16.09.2020 i 17.09.2020 w pracowni fryzjerskiej odbyły się szkolenia fryzjerskie skierowane dla uczniów szkoły branżowej jak i technikum prowadzonych przez firmę edukacyjną info Biz Profesjonalna Edukacja instruktora p. Piotra Dołżyca.Młodzi adepci sztuki fryzjerskiej przeszkoleni zostali z zasad koloryzacji na kole oraz keratynowego prostowania włosów. Uzyskane przez uczniów kwalifikacje i kompetencje z pewnością wpłyną na wysoką zdawalność egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe, ale również w przyszłości zwiększą ich szanse na zatrudnienie.

W ubiegły weekend w Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkoatletyce. Naszą szkołę reprezentowało troje zawodników: Aurelia Tomaszewska uplasowała się na XXI pozycji w rzucie dyskiem, Piotr Tomalak wywalczył XVIII miejsce w Polsce w biegu na 400m przez płotki mężczyzn, natomiast tytułu Mistrza Polski w biegu na 2000m z przeszkodami bronił Szymon Bodura i uplasował się ostatecznie na IV miejscu!

W piątek 11 września w Żerkowie odbyła się inauguracja sportowego roku szkolnego. Podczas tego wydarzenia rozdano puchary oraz nagrody dla najlepszych szkół w rywalizacji na najbardziej usportowioną szkołę województwa wielkopolskiego Szkolnego Związku Sportowego za rok szkolny 2019/2020. W imprezie udział wzięli uczniowie oraz nauczyciele naszego sportowego Trociniaka, którzy odebrali nagrodę za 1 miejsce. Tym samym nasza szkoła uzyskała tytuł "najlepszej w województwie".